Rodzice, którzy chcą posłać dziecko do szkoły jazdy konnej we Wrocławiu, mają niemały orzech do zgryzienia. Jak znaleźć dobrą placówkę? Czym się kierować? Podpowiadamy!

Szkoły jazdy konnej we Wrocławiu – jak znaleźć dobrą placówkę?

We Wrocławiu jest wiele szkółek jeździeckich dla dorosłych i dla dzieci. Kursy oferują między:

  • Ośrodek Rekreacji Konnej „HUCUŁ”,
  • Stadnina Victor,
  • Stajnia pod Topolami.

Wiele stadnin koni działa także na terenie Karpacza. Jak wybrać najlepszą placówkę?

Jeśli myślisz o tym, by posłać swoje dziecko do szkoły jazdy konnej, lub jesteś zainteresowany/a rozpoczęciem przygody z jeździectwem, warto przede wszystkim pomyśleć o kilku czynnikach.

O tym, czy nauka będzie przebiegała sprawnie, może zadecydować kilka ważnych kwestii, takich jak:

  • Stan techniczny stajni i boksów dla koni – warto sprawdzić osobiście, jak wygląda zaplecze szkółki jeździeckiej i czy zwierzęta są hodowane w dobrych warunkach,
  • Atmosfera i komunikatywność instruktorów – przed oddaniem dziecka w ręce specjalistów od koni warto sprawdzić, czy są oni także specjalistami… od ludzi,
  • Opinie w sieci, opinie znajomych – poczta pantoflowa lub sprawdzanie opinii w sieci to dobra metoda na to, by dowiedzieć się więcej o szkole jazdy konnej,
  • Stan zdrowotny koni – nawet jeśli nie jesteś specjalistą w tej kwestii, warto przyjrzeć się zwierzętom – czy są czyste? Czy są spokojne? Czy wyglądają na przemęczone? Możesz także sprawdzić, czym są karmione konie i czy jest nad nimi sprawowana odpowiednia opieka.

Szkoły jazdy konnej – jak dba się o zdrowie koni sportowych?

Właściciele szkół jazdy konnej, w szczególności takich, w których hodowane są zwierzęta sportowe, zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia zwierzęcia jest jego dieta. W trosce o układ mięśniowo-ruchowy zwierzęcia, należy mu dostarczać odpowiednie ilości witamin i minerałów. Bardzo pomocne bywają także suplementy dla koni, zwłaszcza w przypadku tych zwierząt, którym weterynarz zalecił specjalną dietę.

Tuż obok weterynarza i kowala, najbliższą jednostką, z którą współpracuje szkoła jazdy konnej, jest sklep jeździecki. To, gdzie szkoła się wyposaża, z jakiego sprzętu korzysta i jak dba o odżywianie zwierząt, przedkłada się nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale także psychikę i zachowanie wobec jeźdźców.