Coraz więcej osób decyduje się na otworzenie konta oszczędnościowego, wiele osób odkłada pieniądze w inny sposób, na przykład wrzucając pieniądze do słoika, czy skarbonki. Często zastanawiamy się, co inni robią. Dziś dowiemy się, czy Polacy oszczędzają, a jeśli tak to na co?

Czy Polacy oszczędzają?

Polacy oszczędzają, jednak coraz częściej zdarza się, że żyjemy z wypłaty od miesiąca do miesiąca. Wiele osób ma niskie zarobki, przez co oszczędzanie wydaje się niemożliwe. A osoby, które mają większe płace, zazwyczaj nie muszą oszczędzać. Tak więc możemy pokusić się o stwierdzenie, że tak naprawdę coraz mniej osób oszczędza. Warto jednak podkreślić to, że oszczędzają młode osoby, które dopiero zaczynają pracować. Wbrew pozorom wiele młodych osób jest na tyle dojrzałych, że co miesiąc jest w stanie odłożyć około dwustu, czy trzystu złotych na określony cel. Osoby w podeszłym wieku najczęściej nie oszczędzają, a jeśli to robią, to najczęściej jest to również skierowane na określone cele.

Na co Polacy oszczędzają?

Polacy oszczędzają, kiedy mają cel. Młodzi ludzie najczęściej decydują się na odkładanie pieniędzy na podróże i wakacje. Ich pragnieniem jest podróż dookoła świata, więc są w stanie na to marzenie oszczędzać. Osoby mające dzieci najczęściej decydują się na odkładanie pieniędzy dla swoich pociech. Otwierają konto oszczędnościowe dla każdego dziecka, by miało ono na start więcej pieniędzy. Wielu rodziców decyduje się na oszczędzanie na studia, by zadbać o wykształcenie swojego malucha.