Czy Warszawa jest najlepszym miejscem do prowadzenia biznesu?

W ostatnim rankingu europejskich miast Warszawa wskoczyła o trzy miejsca, jeśli chodzi o prowadzenie w niej własnego biznesu. Zajęła 21 miejsce na 36 miast, które były ocenianie, za nami były między innymi Wiedeń czy Praga. Stolica awansowała też w ośmiu z dwunastu kategorii, które były oceniane. Tak więc czy coś więcej trzeba dodawać, by stwierdzić, że nasza stolica idealnie nadaje się do prowadzenia w niej biznesu? Spróbujmy spojrzeć na to trochę głębiej.

Jaki biznes najbardziej się opłaci

Jak wiadomo, co roku przybywa, coraz to więcej nowych firm, które chcą zainwestować w stolicy. Jednak sam pomysł to za mało. Warto zastanowić się, w jakiej branży chcemy otworzyć działalność. Warto zrobić rozeznanie na rynku, ponieważ, w każdej branży jest spora konkurencja. W XXI wieku możemy zauważyć, że najszybciej rozwijającą się branżą jest branża e-commerce. Praktycznie co chwilę jesteśmy zalewani reklamami coraz to nowszych sklepów internetowych z coraz to ciekawszą ofertą. Najważniejsze jest to, by mieć dobrego dostawcę towar jak najwyższej jakości i profesjonalną obsługę.

Warszawa stolicą e-commerce

Jako że w stolicy mamy największą ilość studentów i spora część z nich studiuje kierunki, z gałęzi informatycznej nie trudno jest wywnioskować, że ta branża wiedzie prym. Spora ilość firm potrzebować będzie optymalizacji strony, tworzenia baz danych czy nowych stron www. W tej dziedzinie można zarobić naprawdę spore pieniądze. Natomiast jeśli otworzymy taką działalność w Warszawie, to możemy podnieść bez problemu ceny za swoje usługi. Jak możemy zobaczyć poprzez rozeznanie, stworzenie strony internetowej w Warszawie jest droższe nawet o 80% niż w jakimś mniejszym mieście. Tak więc stolica daje naprawdę spore możliwości pod względem zarobkowym w tej branży. Warto posiadać tam swoje biuro co wzbudzi większy prestiż firmy i zwiększa szansę na rozwój nas samych jak i samego biznesu.

Prowadzenie własnego biznesu

Nie ważne czy mamy biznes stacjonarny, czy online, warto zdecydować się, aby założyć taką firmę w Warszawie. Zwiększy to nasze szansy na odniesienie dużo większego sukcesu i większego zarobku. Stolica gwarantuje nam wiele możliwości, dzięki dobrej lokalizacji możemy spodziewać się większej rozpoznawalności. Należy jednak liczyć się, z tym że zapłacimy więcej za lokal, jednak możemy sobie odbić to, podwyższając cenę za swoje usługi. Warto także nawiązać znajomości biznesowe, które pomogą rozwinąć nasz biznes.

Przeczytaj także nasz poradnik o tym jak wygląda sytuacja na wschodzie Polski m.in. w mieście Warszawa po pandemii.