Studenci zaoczni często szukają pracy na cały etat, a studenci dzienni poszukują zajęcia na wolne weekendy. Pojawia się jednak problem, że pracodawcy nie często szukają studentów, ponieważ nie są oni doświadczeni zawodowo. Gdzie więc szukać pracy dla studentów, jacy pracodawcy szukają studentów?

Szukają studentów — barach i restauracjach

W wielu barach i restauracjach szukają studentów na stanowisko barmana i kelnerek. Jest to praca i na cały etat lub tylko na weekendy. W większych miastach z łatwością znajdziemy taką pracę, w tych mniejszych, gdzie barów i restauracji jest niewiele, może pojawić się problem. Zazwyczaj w takich ogłoszeniach o prace jest umieszczona informacja o tym, że do pracy poszukiwany jest student.

Szukają studentów – stacje benzynowe

To również częsta praca, na którą decydują się studenci. Na stacjach benzynowych bardzo często szukają studentów do pracy, ponieważ są to często zmiany nocne, więc potrzebne są osoby młode i energiczne, którym uda się przetrwać na nocnej zmianie bez zasypiania. W tym przypadku również można dostać pracę na weekend lub na cały tydzień. Dodatkowym plusem jest to, że często jest to praca na dwanaście godzin w ciągu doby, dzięki czemu do pracy udajemy się na przemian, po jednym dniu pracy mamy jeden dzień wolny.

Szukają studentów – sklepy

W sklepach również często widoczne są ogłoszenia, że szukają studentów do pracy. Zazwyczaj studenci potrzebni są do rozkładania towaru, jednak bywają ogłoszenia, które oferują pracę na kasie dla studentów.