Kawalerka w Warszawie – przyszłościowa lokata kapitału

Niniejszy artykuł pod tytułem Po jakim kierunku studiów najłatwiej jest znaleźć pracę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Po jakim kierunku studiów najłatwiej jest znaleźć pracę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz więcej inwestorów decyduje się obecnie na lokowanie swojego kapitału w nieruchomościach. Pod tym względem prym wiodą małe mieszkania, które przeznaczane są na wynajem. W Warszawie z roku na rok jest ich coraz więcej.

Stołeczny rynek nieruchomości cały czas dynamicznie się rozwija. Deweloperzy co roku oddają tutaj do użytkowania nowe mieszkania i rozpoczynają kolejne inwestycje zarówno w centrum, jak również na obrzeżach miasta. Zapotrzebowanie na mieszkania w stolicy jest bardzo duże, co wynika również z faktu, że są one chętnie kupowane przez inwestorów. Najczęściej wybór pada wtedy na nowe inwestycje w Warszawie, które nie tylko są dogodnie położone, ale również mają mniejszy metraż. Co powoduje, że kawalerki są obecnie tak dobrą inwestycją? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Ile można na nich zarobić?

Małe mieszkania cieszą się największym powodzeniem wśród inwestorów i to właśnie one najszybciej znikają z rynku nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są one najbardziej pożądane przez lokatorów – nie tylko tych, którzy poszukują mieszkania na dłużej, ale również tych, którzy potrzebują czegoś na jedną noc. Kawalerki doskonale nadają się do wynajmu krótkoterminowego, tak zwanego turystycznego. Te zlokalizowane w centrum są chętnie przekształcanie w tak zwane apart-hotele, czyli apartamenty na wynajem. Cena za jedną noc w takim apartamencie może wynosić od 150 do nawet przeszło 500 złotych.

Małe mieszkania są także chętnie wybierane przez osoby, które poszukują dla siebie lokalu na wynajem – przez studentów, młodych pracowników, pary. Dają więcej prywatności i komfortu niż duże mieszkania, które trzeba dzielić z nieznajomymi sobie osobami. Na wynajmie zarobimy znaczni więcej niż na lokacie bankowej. Także warto wskazać, że kawalerki są nie tylko łatwe w wynajmie, ale również w ewentualnej odsprzedaży. Gdy inwestor będzie chciał szybko odzyskać ulokowane w nieruchomości pieniądze, może zrobić to znacznie prędzej niż w przypadku mieszkań o większym metrażu.