Komputer mobilny EC50/EC55 jest nie tylko najlżejszym, ale również najcieńszym tego rodzaju urządzeniem znajdującym się w szerokiej ofercie firmy Zebra. Urządzenie zostało zaprojektowane przez przedsiębiorstwo w taki sposób, by mogło zostać indywidualnie przydzielone określonym pracownikom. Godny uwagi jest fakt, że model EC50 łączy w sobie najlepsze możliwe cechy różnych typów urządzeń. Doskonałym przykładem może być atrakcyjny wygląd. Produkt ponadto gwarantuje użytkownikowi elastyczność. Urządzenie mieści się bowiem w kieszeni. Jakie są zdecydowanie najbardziej istotne zalety omawianego urządzenia?

Bardzo szybkie działanie aplikacji

Jednym z najważniejszych atutów urządzenia jest bardzo szybkie działanie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że produkt jest wyposażony w ośmiordzeniowy, zaawansowany ultraszybki procesor SD660. Należy również zaznaczyć, że produkt gwarantuje bardzo wysoką wydajność działania aplikacji do komunikacji głosowej czy transmisji danych.

Produkt wyposażony w system Android

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Android 10 jest w stanie zagwarantować przedsiębiorstwu praktycznie wszystkie atuty najnowszej wersji
systemu operacyjnego Android. Z kolei pracownicy firmy mogą liczyć na niezwykłą łatwość pod względem obsługi. Wiedzą oni bowiem w jaki sposób należy obsługiwać urządzenia ze wspomnianym systemem. Przedsiębiorstwo nie ma konieczności wysyłania pracowników na dodatkowe szkolenia.

Komputer mobilny EC50/EC55
Komputer mobilny EC50/EC55

Dodatkowe możliwości

Produkt wyróżnia się na bardzo trudnym i wymagającym rynku łącznością Wi-Fi o jakości połączeń przewodowych. Nie można oczywiście zapomnieć, że Bluetooth 5.0 będzie oferować dwa razy większą szybkość, a także cztery razy większy zasięg. Ponadto omawiane urządzenia zostały wyposażone w Bluetooth i NFC. W ten sposób użytkownik ma możliwość zaledwie jednym kliknięciem sparować urządzenie z drukarką czy sczytać identyfikator.

Ogromna wytrzymałość

Kolejną cechą charakterystyczną omawianego urządzenia jest wodoodporna i pyłoszczelna obudowa. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że szkło Gorilla® Glass® będzie także strzegło przed ewentualnymi zarysowaniami czy pęknięciami. Z kolei futerał może zagwarantować dodatkową ochronę podczas upadku.

Lepsza łączność między pracownikami

Należy mieć świadomość, że usługa Workforce Connect PTT Express pozwala pracownikom łączyć się ze sobą po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku pozwalającego na wykonywanie, a także odbieranie istotnych połączeń PTT o niezwykle czystym dźwięku za pośrednictwem firmowej sieci Wi-Fi. Oznacza to tym samym, że przedsiębiorstwo nie musi dodatkowo inwestować w specjalną infrastrukturę. Jak forma może zatem uzyskać praktycznie nieprzerwaną łączność między pracownikami pracującym wewnątrz i na zewnątrz budynków? Wystarczy w tym celu dokonać aktywowania subskrypcji PTT Pro. Z kolei z rozwiązania będzie można korzystać w ciągu jednego dnia.

Urządzenia oraz wsparcie techniczne na lata

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mobilne komputery firmy Zebra swoim wyglądem przypominają smartfony. Należy mieć świadomość, że będą one jednak dostępne w sprzedaży przez 4 lata, a nie tylko 18 miesięcy. W ten prosty sposób możliwe jest wyeliminowanie trudności oraz kosztów dotyczących zarządzania różnymi modelami urządzeń, które będą pracowały na zupełni innych platformach. Godny uwagi jest fakt, że przedsiębiorstwo będzie mogło liczyć na wsparcie techniczne dla produktu przez łączny okres aż 8 lat.