Luksusowe pudełka – najciekawsze pomysły w branży elektronicznej

Przedstawiciele branży elektronicznej przykładają dużą wagę do opakowań, w których transportowane są do klientów cenne produkty. Jak zaprojektować luksusowe pudełka, które zachwycą klientów? Warto brać przykład z tych firm!

Jak zaprojektować luksusowe pudełko dla branży elektronicznej?

Luksusowe pudełka są wykorzystywane między innymi przez firmy produkujące drogie kosmetyki oraz biżuterię. Ich cechy charakterystyczne to dwuczęściowa budowa pudełka, która sprzyja należytej ekspozycji produktu, a także elegancki nadruk lub tłoczenie, zazwyczaj w centralnej części pudełka, logotypu marki.

Co jeszcze świadczy o charakterze Premium opakowania? Jak zaprojektować luksusowe pudełko? Często znakiem rozpoznawczym dla marek Premium jest minimalistyczny design. Połączenia kolorów takich jak biel i czerń, czy czerń i złoto lub srebro podkreślają wyjątkowe walory produktu. Jeśli pudełko jest dodatkowo zamknięte elegancką wstążką, taki zabieg tylko potęguje jego odbiór przez klienta i wyzwala w nim silne pozytywne emocje.

Jak się okazuje, z luksusowych pudełek korzystają jednak nie tylko producenci biżuterii. Pojawiają się one także coraz częściej w branży elektronicznej, zwłaszcza wśród produktów rozpoznawalnych i znanych marek.

Luksusowe opakowania produktowe w branży elektronicznej

Znani i lubiani producenci elektroniki dobrze wiedzą, jak prowadzić skuteczny branding z wykorzystaniem opakowań produktowych. Luksusowy charakter w tym przypadku dotyczy nie tylko ekskluzywnych elektronicznych gadżetów, ale i opakowań, na których widok klienci popadają w niemały zachwyt. Jak już napisaliśmy, dominującym stylem stylem, jeśli chodzi o opakowania w branży elektronicznej, jest minimalistyczny design. Jak projektują swoje pudełka znane i lubiane marki?

  • Luksusowe opakowania Apple – leader wśród elektroniki dokłada największych starań, by jego pudełka produktowe były nie tylko estetyczne i eleganckie, ale i praktyczne. Opakowania produktowe Apple charakteryzuje bielona tektura i minimalistyczny design. Wiele z nich, zwłaszcza opakowania na sprzęty o większych gabarytach, zostały wyposażone w praktyczne uchwyty. Ich kształt został idealnie dopasowany, tak, by pomieściły nie tylko urządzenie, ale i niezbędne kable oraz akcesoria. Te pudełka pokochały miliony ludzi na całym świecie!
  • Ekskluzywne opakowania zegarków Rolex – producent najsłynniejszych zegarków na świecie postawił na szmaragdowy kolor i wyściełane wnętrze. Złocony logotyp Rolexa to symbol klasy i elegancji! Co ciekawe, nadruki oraz tłoczenia logotypu znajdują się nie tylko na zewnątrz pudełka, ale i także w jego wnętrzu, przyczyniając się do tego, że zegarki Rolex prezentują się w opakowaniu wyjątkowo efektownie,
  • Kreatywne i eleganckie pudełka Panasonic – nie tylko Apple stawia na minimalistyczne połączenie bieli z czernią. Jedna z serii słuchawek Panasonic została zapakowana w wyjątkowo kreatywne opakowania. W białym eleganckim pudełku leżą ułożone w kształt nutki czarne słuchawki. Całość robi kapitalne wrażenie, nie tylko na melomanach! Poza białymi pudełkami Panasonic często korzysta także z ekologicznej tektury w naturalnym kolorze Kraft,
  • Limitowane i wyjątkowe opakowania Leica – Leica to przykład firmy, która zwróciła uwagę klientów limitowaną edycją opakowań  dla swojego specjalnego produktu – aparatu fotograficznego Leica „Fedrigoni”. Aparat został zapakowany w wyjątkowe pudełko z bielonej tektury, które przypomina wyglądem książkę. Klienci mogą bez otwierania zapoznać się z marką oraz najważniejszymi informacjami dotyczącymi sprzętu. Pudełka na inne aparaty marki Leica także robią wrażenie – przypominają one bardziej pudełka na biżuterię, niż na aparat fotograficzny,
  • Eleganckie pudełka Xiaomi – z bieli i czerni na opakowaniach korzysta także kultowa firma produkująca między innymi smartfony – Xiaomi. Pudełka te są pozbawione zbędnych nadruków i eleganckie. Podobnie jak Panasonic, Xiaomi także wprowadziło do oferty ekologiczne kartonowe pudełka w naturalnym brązowym kolorze.

Nie tylko luksus, ale i rozwiązania przyjazne dla naturalnego środowiska

Co ciekawe, dla producentów elektroniki bardzo ważne jest, by opakowania produktowe były nie tylko estetyczne i eleganckie, ale i także przyjazne dla naturalnego środowiska. Bielona tektura, z której powstaje wiele luksusowych pudełek, to materiał biodegradowalny i w 100% ekologiczny. Torby prezentowe, w które często pakowane są produkty elektroniczne, także są ekologiczne. Sama technologia, z której korzystają te urządzenia – również idzie do przodu i rozwija się tak, by możliwie jak najmniej eksploatować naturalne środowisko.

Eleganckie opakowania produktowe to rozwiązanie stosowane nie tylko przez producentów gadżetów elektronicznych. W Polsce produkcją takich pudełek zajmuje się między innymi firma Packhelp. Z oferty Packhelp skorzystało już wiele uznanych marek, takich jak BMW,  John Masters Organics, Snakehive oraz Innocence Paris. Warto zapoznać się z pełną ofertą tej firmy!