Oprogramowanie dedykowane. Programy odpowiadające indywidualnym potrzebom biznesu

2020.06.24

2 minuty i 54 sekundy

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
 • Czym jest oprogramowanie dedykowane?
 • Oprogramowanie dedykowane – przykłady
 • Zalety wdrożenia oprogramowania dedykowanego
 • Gdzie można zamówić oprogramowanie dedykowane dla firm?
Niniejszy artykuł pod tytułem Po jakim kierunku studiów najłatwiej jest znaleźć pracę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Po jakim kierunku studiów najłatwiej jest znaleźć pracę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przedsiębiorcy mogą korzystać z pełnej gamy programów wspierających prowadzenie biznesu. Wśród nich dostępne jest także oprogramowanie dedykowane.

Dzisiaj oprogramowanie dla firm to bogata rodzina produktów przeznaczonych niemalże do każdej firmy – niezależnie od jej wielkości oraz branży. Poza popularnymi programami o uniwersalnym zastosowaniu firmy mogą także wybrać oprogramowanie dedykowane, które tworzone jest z myślą o indywidualnym wsparciu konkretnych obszarów biznesu.

Czym dokładnie jest oprogramowanie dedykowane? Dla kogo jest ono przeznaczone? Dlaczego warto zdecydować się na programy dla firm tego typu?

Czym jest oprogramowanie dedykowane?

Pod pojęciem oprogramowania dedykowanego znajduje się taki rodzaj programów komputerowych, które skupione są na określnych branżach.

W przeciwieństwie do innych programów dla firm, w tym przypadku oprogramowanie to posiada indywidualne narzędzia wspierające realizację danych czynności, które charakterystyczne są dla danego obszaru biznesowego. Dzięki indywidualnie dopasowanemu oprogramowaniu firmy mogą realizować swoje obowiązki jeszcze efektywniej.

Najczęściej oprogramowanie dedykowane włącza poniższe obszary:

 • logistyka
 • magazynowanie
 • produkcja
 • handel detaliczny
 • e-commerce
 • księgowość

Warto także wskazać, że dedykowane programy dla firm mogą być także projektowane na zamówienie, aby stworzyć narzędzia, które skupiają się na potrzebach konkretnego przedsiębiorstwa.

Dzisiaj na dedykowane oprogramowanie dla firm decyduje się wielu klientów biznesowych. Dlaczego jest ono tak popularne?

Oprogramowanie dedykowane – przykłady

Programy dedykowane dla firm mogą oferować znacznie więcej niż zwykłe oprogramowanie dla firm, które pozwala na realizowanie ogólnych czynności związanych z prowadzeniem biznesu.

Przykładowo, oprogramowanie dedykowane typu WMS (ang. Warehouse Management System) przeznaczone jest do zarządzania ruchem ładunków składowanych w magazynach. To zaawansowane oprogramowanie logistyczne, które ułatwia wprowadzanie, zarządzanie i wydawanie produktów.

Także bardzo popularne są programy dla firm transportowych w kategorii TMS, czyli (ang. Transportation Management System), które wspiera prowadzenie transportu, na przykład w firmach spedycyjnych i logistycznych, ale również floty samochodów osobowych – w przypadku pracowników mobilnych. Takie oprogramowanie dedykowane może pomagać w planowaniu odpowiednich, najbardziej rentownych tras, tworzenie zleceń, a nawet może pozwalać na monitoring GPS.

Zalety wdrożenia oprogramowania dedykowanego

Dla wielu firm dostawa oprogramowania dedykowanego jest optymalnym rozwiązaniem, co pomaga im w prowadzeniu prac jeszcze efektywniej. Dostęp do specjalnych funkcji powoduje wtedy, że firma może prowadzić niezbędne działania sprawniej i skuteczniej.

Wśród najważniejszych zalet dedykowanego oprogramowania dla firm znajdują się między innymi:

 • łatwa obsługa wielu czynności indywidualnych dla konkretnych branż
 • możliwość wyeliminowania popularnych błędów
 • automatyzacja szeregu czynności
 • zapewnienie ciągłości operacyjnej firmy
 • zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności
 • zwiększenie konkurencyjności w swojej branży

Tak wiele korzyści powoduje, że dedykowane programy dla firm są obecnie coraz bardziej popularne i decyduje się na nie wielu przedsiębiorców działających w różnych branżach.

Gdzie można zamówić oprogramowanie dedykowane dla firm?

Obecnie oprogramowanie dedykowane przeznaczone dla firm jest oferowane przez wielu dostawców. Wielu z nich udostępnia również wersje testowe swojego oprogramowania, dzięki czemu można wtedy zapoznać się bliżej z jego funkcjonalnością bez ponoszenia żadnych kosztów.

Podsumowując, dedykowane programy dla firm to kompleksowe wsparcie dla wielu branż. Dzięki nim prowadzenie działalności może być znacznie łatwiejsze, tańsze, wygodniejsze, a także skuteczniejsze.