Ekologia odgrywa bardzo ważną rolę w biznesie, nie tylko ze względu na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. W branżach gastronomicznych coraz częściej odchodzi się od szkodliwych opakowań plastikowych i inwestuje w ekologiczne opakowania papierowe!

Zamiast foliowych reklamówek – torby papierowe

Coraz więcej firm odchodzi od reklamówek foliowych i w ich miejsce zaczyna stosować ekologiczne torby papierowe. Torby foliowe rozkładają się kilkaset lat, natomiast papier jest przetwarzany w procesie recyklingu z makulatury i włókien pierwotnych.

Ekologiczny papier stosowany w opakowaniach posiada także walory estetyczne – na jego powierzchnię można nanieść dowolnego rodzaju nadruki, by zwiększyć dekoracyjny charakter opakowania. Papierowa torba może zostać wykonana w dowolnym kolorze, a ekologiczne farby sprawią, że opakowanie nabierze wyjątkowego, spersonalizowanego charakteru i będzie promować Twoją markę!

Zamiast plastiku – kartonowe i szklane opakowania

W Polsce ponad 50% odpadów jest składowanych na wysypiskach. W trosce o naturalne środowisko warto więc zastępować tworzywa sztuczne materiałami biodegradowalnymi, takimi jak karton oraz szkło. Wybierając opakowania zwrotne, które są łatwe do wykorzystania w recyklingu, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów na naszej planecie!

Współczesne opakowania są bezpieczne dla człowieka i nadają się do przechowywania żywności i innych produktów nawet w bardzo skrajnych warunkach temperaturowych! W zależności od potrzeb i charakteru działalności firmy możesz wdrożyć w swoim biznesie tradycyjne papierowe opakowania, ozdobne ekologiczne pudełka, zamykane pojemniki na różnego rodzaju artykuły spożywcze oraz biodegradowalne papierowe tacki.

Szukasz profesjonalnego dostawcy opakowań? Wypróbuj opakowania papierowe Akar!

Jednym ze znanych lokalnych, polskich dostawców opakowań dla biznesu jest wrocławska firma Akar. W bogatej ofercie Akar można znaleźć biodegradowalne materiały opakowaniowe, a także papierowe ekologiczne torby, kubki papierowe i pudełka, dedykowane w szczególności firmom cateringowym, hurtowniom, punktom detalicznym oraz sklepom spożywczym.