Wygląd pudełka może powiedzieć o produkcie więcej niż najlepsze hasło reklamowe, dlatego wielu producentów wykorzystuje unikalne opakowania produktowe jako jedno z narzędzi skutecznego brandingu. Jak to wygląda w branży kosmetycznej?

Unikalne opakowania produktowe a branding

Odpowiednio zaprojektowane opakowanie to świetna wizytówka dla firmy i praktyczne narzędzie, które pozwala zaprezentować markę z jak najlepszej strony. W e-commerce i nie tylko doceniane są kreatywne i nietypowe rozwiązania, klienci lubią być traktowani w wyjątkowy sposób. Na jakie rozwiązania stawiają producenci kosmetyków? Jak stworzyć unikalne opakowania produktowe, które wywołają „efekt wow”?

Unikalne opakowania produktowe w branży kosmetycznej

Kartonowe spersonalizowane opakowania produktowe to rozwiązanie stosowane w wielu branżach. Poprzez odpowiednio zaprojektowane oryginalne opakowanie, można zachęcić klienta do częstych i regularnych zakupów. Wiedzą o tym doskonale znane i lubiane marki, takie jak:

  • John Masters Organics – firma stawia na minimalizm i personalizację. Kosmetyki z najwyższej półki są pakowane w równie luksusowe opakowania. Klienci są zachwyceni limitowanymi seriami opakowań w takim samym stopniu, jak i naturalnymi kosmetykami!
  • Stars & Sage – oryginalne pudełka od Stars & Sage to pudełka subskrypcyjne, dedykowane lojalnym klientom. Firma co miesiąc wybiera starannie najlepsze artykuły i próbki, pakuje je w pudełko o eleganckim ekologiczno-minimalistycznym design i wysyła do swoich klientów. To świetny sposób, by nawiązać długotrwałą relację z konsumentem!
  • Yope – Yope to firma, której opakowania produktowe nawiązują wyglądem do pięknych, aromatycznych naturalnych kosmetyków. Ciepła żółto-biała kolorystyka budząca skojarzenia z zapachami miodowo-waniliowymi, nadruki w postaci kwiatów, wycięcie na pudełku i poręczny uchwyt to cechy, które wyróżniają opakowania Yope na tle innych producentów kosmetyków!

Szukasz wyjątkowego pomysłu na opakowania produktowe (z czeskiego poštovní krabice)dla Twojej marki? Postaw na skuteczny branding i wypróbuj firmę Packhelp. To czołowy producent opakowań produktowych – torb prezentowych, foliopaków, pudełek fasonowych, spersonalizowanych i niestandardowych. Z firmą współpracują między innymi Yope, Olivia Plum, Biotika i Kanclerski.