Rośliny ogrodowe kwitnące zimą

Niniejszy artykuł pod tytułem Po jakim kierunku studiów najłatwiej jest znaleźć pracę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Po jakim kierunku studiów najłatwiej jest znaleźć pracę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ogród kojarzy nam się przede wszystkim z wiosną i latem. To właśnie podczas ładnej pogody spędzało się na dworze długie godziny, podziwiając piękno świata i wdychając zapachy różnorodnych kwiatów. Jednak ogród może wyglądać korzystnie także podczas innych pór roku, a nawet zimą, w którą podobno wszystko obumiera. Wystarczy odrobina wysiłku i pracy, aby stworzyć miejsce, które będzie dla nas azylem nawet w zimniejsze dni. Istnieją bowiem rośliny, które preferują niskie temperatury i czują się w nich wyjątkowo dobrze. Rośliny ogrodowe kwitnące zimą to wspaniały pomysł dla osób, które nie lubią rozstawać się z życiem, jakie króluje w ich ogrodzie.

Pierwsze zimowe kwiaty – czy na pewno są to przebiśniegi?

Wielu ludzi, zapytanych o to, jakie kwiaty kwitną jako pierwsze, bez wahania odpowie, że są to przebiśniegi. I faktycznie niedługo po zimie, przychodzi czas, w którym okoliczne trawniki wzbogacone są tymi delikatnymi roślinami, które subtelnie przedzierają się przez biały puch. Istnieje jednak wiele roślin, które kwitną znacznie wcześniej, wzbogacając zimowe ogrody. Kwiaty na nich pojawiają się nagle, niemalże z dnia na dzień. Potrafią poprawić nastrój niejednej osoby, przypominając, że świat jest piękny o każdej porze roku. Rośliny ogrodowe kwitnące zimą to wspaniały sposób na chwilowe zapomnienie o tym, że dzień jest krótki, zimny i nieprzyjemny. To także nadzieja, że przecież niedługo znowu będzie wiosna.

Na jakie rośliny zdecydować się w okresie zimowym?

Jedną z najwcześniej kwitnących roślin jest ciemiernik. W zależności od jego gatunku i odmiany, pierwsze kwiaty potrafią pojawić się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, przez co potocznie roślina nazywana jest różą Bożego Narodzenia. Kwiaty występują w różnych kolorach, są długowieczne i niezwykle odporne na warunki pogodowe. Inną rośliną, o której warto pomyśleć w okresie zimowym, są wrzośce. Są to małe, gęste krzewy, które nierzadko zakwitają już w grudniu, przed pojawieniem się pierwszego śniegu. Inną, piękną rośliną jest jaśmin nagokwiatowy, który niestety dość rzadko spotykany jest w ogrodach. Pierwsze kwiaty tej rośliny pojawiają się już w październiku, a kwitnienie trwa do marca. Czasami, przy bardzo silnych mrozach, kwiaty mogą opaść, jednak nie zdarza się to często. Przy słabych zimach, warto pomyśleć też o kalinie wonnej. W przypadku mrozów roślina zakwita dopiero w marcu, ale przy wyższych temperaturach, kwiaty mogą się pojawić już na początku lutego. Przykłady tych roślin udowadniają, że ogród w czasie zimy nie musi obumierać. Rośliny ogrodowe kwitnące zimą to wspaniały sposób na całoroczną radość z posiadania ogrodu!

Czytaj także o uprawianiu i sadzeniu Monstery.